Jdi na obsah Jdi na menu
 


Giuseppe Morello - Jeden za všechny, všichni na jednoho!

9. 9. 2011

Giuseppe Morello

Také známý jako "starý lišák", byl prvním šéfem v zločinecké rodiny Morello a později nejvyšší poradce Giuseppe "Joe Boss" Masseria . On byl známý jako Piddu (zdrobnělinou Giuseppe) a jeho soupeři Castellammarese ho znali jako Peter Morello.  On byl slavný pro mít jeden deformované prsty pravé ruky, který se podobal dráp.

V 1890s, Giuseppe založil gang , který se stal známý jako 107. Street davu a který by později vyvinul se do zločinecké rodiny Morello. Dnes je zločin Morello rodina je známá jako trestný čin rodiny Genovese a je nejstarší v pěti rodin v New Yorku .

Giuseppe Morello se narodil v Corleone, na Sicílii 2. května 1867.  Jeho otec Calogero Morello zemřel v roce 1872 a jeho matka se znovu vdala Angelina Piazza O rok později se Bernardo Terranova, který byl členem Corelonesi mafie v Corleone.  Bernardo a Angelina měla tři syny: Nicolo Terranova , Vincenzo Terranova a Ciro Terranova . a dceru, Salvatrice Terranova  Manželé mohou mít další dceru, Rosalia Lomonte, pravděpodobně narodil v roce 1892.  Morello a Terranova děti vyrůstali spolu a Bernardo může usnadnit Giuseppe je brzy uvedení do místního cosca , nebo mafie klanu.  Crichley poznamenává, že Morello také měl strýc Giuseppe Battaglia, kdo byl vůdce v Corelonesi mafie, a kteří mohou mít při plnění jeho synovce průchodu. 

Přesný rok emigrace Morello do Spojených států, není jisté.  Dash píše, že Morello emigroval v roce 1892 poté, co se podezření na vraždy v Corleone a po jeho padělání prsten byl ohrožen.  Přes jeho odchodu italského Vláda přinesl případ k soudu a našel ho vinným z padělání peněz. 14. září 1894 byl odsouzen na 6 let a 45 dní vězení a pokuta a zbaven práva zastávat veřejnou funkci.  Je možné, že rozsudek byl vynesen v nepřítomnosti , podle Critchley se zdá, že Morello vlevo Sicílie do New Yorku, někdy v této době. 

Morello je tři nevlastní bratři Nicolo, Vincenzo a Ciro, jeho nevlastní otec Bernardo, jeho matka Angelina, jeho manželka Marie a syn Calogero by přijet do New Yorku dne 8. března 1893.  V polovině roku 1890, Giuseppe Morello se stěhoval do Louisiany v hledání zaměstnání, a byl spojený ostatními členy rodiny Morello-Terranova. V následujícím roce se přestěhoval do Texasu a hospodářská bavlny.  Poté, co zkrátil malárii se vrátili do New Yorku asi 1897.  Morello vyzkoušel jeho umění v různých podnikatelských aktivit, včetně evidence neúspěšných investic do salónu a datum výroby. V roce 1902 získal salonek na 8 Prince Street v Manhattanu , který se měl stát místem setkání pro členy jeho gangu.

V roce 1890, založil Giuseppe 107. ulici Mob, který by později vyvinul se do zločinecké rodiny Morello. V roce 1903, Ignazio "Wolf" Lupo , šéf sicilské mafie v Little Italy, Manhattan vzal Morello je nevlastní sestra Salvatrice. 

Morello postavil jeho impérium založené na jeho nemilosrdné objednání rozsudků smrti proti všem, kdo se odvážil k němu. Lupo, jeho hlavní vymahač, byla zodpovědná za více než šedesát vražd v období 10 let. Rodina se často používají Morello známý hlavně vraždu systém, roztrhané mrtvoly dumping do velkých dřevěných sudů. Hlavně pak bude vhozen do moře, vlevo na ulici náhodných rohu, opuštěný v zadní uličce nebo zaslat na neexistující adresu v jiném městě.

Rodinné podnikání včetně vydírání, sharking půjčky , italské loterii , loupeže a padělání. Nelegálně získané peníze byly následně legitimizoval právní firmy, jako jsou obchody a restaurace ve vlastnictví rodiny, což je první trestné činnosti rodiny ve městě uspořádat tento druh praní špinavých peněz . Oni také představili revoluční způsob vynucuje malé částky peněz každý týden od podnikatelů výměnou za " ochranu ", jak protichůdný ke krádeži velkého množství, které by jim bankrot. Tato technika byla přijata z Černá ruka gangstery a to vedlo ke zvýšení zisků za gang.

V roce 1905, Morello byl vytvořen největší, nejvlivnější sicilské rodiny zločinu v New Yorku, a byl rozpoznán jako Capo di tutti capi (šéfa šéfů), od vůdců mafie v jiných amerických městech, v souladu s pohany Nicola .

 

Morello byl shledán vinným z padělání znovu v roce 1909 a spolu s jeho bratrem v právu a druhá-v-příkaz, Ignazio Lupo byl odsouzen na 30 let do vězení. Morello udržuje svou pozici v čele své trestné činnosti rodiny přibližně v prvním roce svého trestu, za tu dobu doufal, že jeho trest bude zrušen na základě odvolání. Jeho odvolání nebyly okamžitě úspěšný a stal se deprimovaný Morello, jak přišel o oficiální stanovisko šéfa v New Yorku a všichni vliv, který on jednou držel.

Jeho nevlastní bratr Nicholas převzal kontrolu až do roku 1916, když on byl zabit v neapolském Camorra šéf v Brooklynu, Pellegrino Morano . Giuseppe nevlastní bratři Vincenzo, jako rodinný šéf, a Ciro, as underboss, byly vedle běhu do rodinného podniku až do 1920, kdy bývalý Morello rodina capo Giuseppe "Joe Boss" Masseria převzal operace Morello v Manhattanu a Salvatore D'Aquila převzal v Brooklynu .

Pokus o znovuzískání kontroly nad jeho říše, Morello, s novou přezdívku Peter Morello, přizval bývalé rodině vojáka Rocco Valenti v jeho boji proti Masseria.  Po dvou neúspěšných pokusů o atentát proti Masseria Valenti o příměří schůzi bylo dohodnuto mezi Morello a Masseria. Žádný muž se objevil na setkání v srpnu 1922, nicméně, a když se pokusil o útěk Valenti byl zabit Masseria střelcem Charles Luciano . Morello se rozhodl uzavřít mír s Masseria a krátce nato se spojil s ním. Masseria míru umožněno, aby úplnou kontrolu nad New Yorku s Morello jako jeho consigliere a Luciano jako jeden z jeho hlavních poručíků, vede vlastní posádku.

Během války Castellammarese , zhruba mezi 1929-1931, Masseria a Morello bojoval proti soupeři skupina založená v Brooklynu, vedl o Salvatore Maranzano i Joseph Bonanno . Morello, stará ruka v zabíjení hře, se stal Masseria svou "válku šéf" a strategickým poradcem.

Jeden z prvních obětí války, byl zabit Giuseppe Morello spolu s návštěvníky Giuseppe Periano dne 15. srpna 1930 shromažďování peněžních příjmů v jeho východním Harlemu kanceláře. Totožnost vraha je ještě sporný. Luciano tvrdil, že je dvojice Albert Anastasia , a Frank Scalice , oba najatí vrazi v té době i další členové top zločinecké rodiny Gambino . Valachi Joe , informátory vlády, tvrdil, že je Assassin Buster z Chicaga , charakter někteří lidé věřili, byl vynalezený Valachi skrýt skutečnost, že byl skutečný vrah.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář