Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český kanibal - Ladislav Hojer

Ladislav Hojer

Podle análů Muzea Policie Čr byl posledním popraveným v České republice pachatel brutálních vražd Ladislav Hojer. 3.října 1981 byla v Praze 5 nalezena mrtvola 51leté Anny Š.. Ležela na zádech, byla zcela nahá, měla roztažené nohy, kolem krku utažené dámské punčocháče a přes hlavu krajkovou košily.

Příčinou smrti bylo určeno udušení uškrcením, na těle bylo nalezeno mnoho oděrek a výrazné poranění genitálu. Policie ihned proto začala prověřovat sexuální devianty.

Policejní pátrání a klíčový svědek
Vyšetřovatelé rozjeli rozsáhlé pátrání při kterém prověřily velký okruh podezřelích osob. Jejich pozornost zaujal i jistý Jaroslav D., uprchlík z psychiatrické léčebny. Ten při výslech promluvil o jistém Ladislavu Hojerovi kterého navštěvoval vždy, když se mu podařilo utéct z psychiatrické léčebny.
Podle Jaroslava D. mu Hojer při procházce Prahou 5 prý ukázal místo na kterém byla 3. října nalezena mrtvola ženy s utaženými punčochovými kalhotami kolem krku.
Kriminalisté měli tedy realativně jednoduchou práci. Ladislav Hojer se k vraždě přiznal. Kromě toho policie usoudila, že se patrně nebude jednat o první Hojerův zločin.
Úsudek byl správný. Ladislav Hojer se nakonec přiznal k vraždám dalších čtyř žen.

Další oběti
V Brně se Hojerovou obětí stala 30. ledna 1981 teprve dvacetiletá Ivana M. Jako v ostatních případech nastala smrt udušením avšak lékaři našli na tělě dívky jedenáct bodných ran, rozsáhlou řeznou ránu, která otvírala dutinu břišní a pánevní. Brutalita vraždy otřásla i zkušenými kriminalisty
Pozdeji se pachatel přiznal, že oběti uřezal oba prsy a zevní genitál. Ladislav Hojer dále vypověděl: "Tyto věci jsem nejprve uschoval do bundy, poté jsem je v igelitové tašce odvezl domů do Prahy a dal do lednice," upřesnil. "Týden jsem se pak ukájel na odříznutých orgánech. Potom jsem kusy těla uvařil ve slané vodě a část jsem jich snědl. Jelikož se to - hlavně kůže - nedalo jíst, zbytek jsem vyhodil. Stejně tak i hrnec"

První obětí se stala 9. února 1980 patadvacetiletá Ivona Š., kterou Hojer zavraždil ve vlaku jedoucím z Prahy do Děčína
Další hrůzný čin se Hojer spáchal na konci léta 1980. V tomto případě však zůstala navždy utajena totožnost oběti. Bezhlavé tělo se našlo až po roce v Ružínské přehradě u Košic. Mrtvola byla před vhozením do vody zatížena což definitivně znemožnilo její identifikaci.
Poslední - pátou obětí brutálního vraha Ladislava Hojera se stala 2. listopadu téhož roku třicetiletá Eva R.
Ladislav Hojer se postupně doznal k dalším napadením žen, které měl v úmyslu znásilnit.

Rozsudek a trest
Podle znaleckého posudku byl Hojerův intelekt sice nižší, objevovaly se u něho deviantní sklony, ale nic z toho nesnižovalo v době páchání trestné činnosti jeho schopnosti ovládat se.

Za své brutální činy byl obsouzen k nejvyššímu trestu a popraven 7. srpna 1986. Před vykonáním trestu smrti se neuvěřitelně bál smrti, vzpouzel se, pokálel a dokonce zranil katova pomocníka, kterému zlomil prst .

zdroj

http://www.policie-cr.cz/produkty_foto/produkt-1189428294.jpg

http://www.policie-cr.cz/produkty_foto/produkt-1189428272.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Máte to pomotané

(Eva Novotná, 26. 5. 2015 18:55)

Hojerovy činy máte dost pomotané. Jsem z Děčína. První vraždu zde spáchal v roce 1978 a to byla právě Eva R,pak v roce 1980 byla další žena z Děčína Ivona Š (obět z vlaku) a pak r. 1981 bylo Brno (Iva M) a nakonec byla v r. 1981 poslední vražda v té Praze poblíž jeho bydliště . Obět z té přehrady nebyla nikdy identifikována

poslední popravený

(Plau, 30. 5. 2012 16:39)

Ladislav Hojer nebyl rozhodně posledním popraveným v ČR. Byl popraven 7.8.1986. Po něm byli v Praze na Pankráci popraveni ještě Miloš Krupička (17.12.1987) a Vladimír Lulek (2.2.1989). Posledním popraveným v rámci celé ČSSR se stal Štefan Svitek (8.6.1989), který byl popraven v Bratislavě. Vím, že je to teď módní, provozovat weby s touhle tématikou, ale chtělo by to více přesnosti, prakticky v každém článku máte chybu.