Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mrvoly stopařek dláždí silnice - Josef Kott a Michael Kutílek

Josef Kott a Michael Kutílek

Josef Kott

Josef Kott

Michael Kutílek

 

Josef Kott (* 7. prosince 1957) a Michael Kutílek (* 23. února 1951) je dvojice českých sériových vrahů, kteří během 48 hodin zavraždili čtyři lidi a jednoho zranili. Jeden z mužů vraždil ještě před společnou sérii všech čtyř vražd. Oba byli později odsouzeni na doživotí. Oba muži jsou považováni za první sériové vrahy v polistopadové historii ČR.

Kutílek

V noci na 2. května 1990 přišli do Nýřan, kde zastřelili strážného Františka Korbela jednou ranou do hlavy. Jeden svědek viděl dva muže. Jednoho v civilu, druhého v uniformě (tehdy již zrušené) Veřejné bezpečnosti.

Kott a Kutílek odjeli po vraždě do Zbiroha, kde v lesích zavraždili dvě stopařky Ditu Dubskou a Sylvii Landovou. Kutílek se přiznal, že obě byli zavražděny prostřednictvím "satanského" rituálu. Mělo padnout více než 57 ran nožem.

Dne 3. května odjeli Kott a Kutílek do Prahy, kde zastřelili taxikáře a okradli ho. Poté u motorestu Tři sudy u Kařez střelili do hlavy britského řidiče kamionu. Muž díky obrovskému štěstí přežil a útočníky identifikoval. Kott a Kutílek tak byli brzy zadrženi.

Kott svou vinu nikdy nepřiznal. Kutílek tvrdil, že v době jejich dopadení bylo nejvyšším možným trestem 25 let, navíc si jej měli s Kottem soudní znalci splést. Se žádostí neuspěl a oba muži byli roku 1995 odsouzeni na doživotí.

V roce 2006 řekl Kutílek, že jen on je vrahem a že Kott nemá s vraždami nic společného. Soud jeho návrh zamítl s tím, že nebyly shlednány nové důkazy.

Roku 2008 se Kutílek přiznal k páté vraždě, kterou měl provést brzy po svém propuštění na jaře 1990, ještě bez Kotta. Obětí byl devatenáctiletý mladík, kterému měl Kutílek způsobit smrtelné bodné poranění srdce. Tato vražda se však Kutílkovi do výkonu trestu nezapočítala.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zpochybnuji zpusob. jakym je veden cesky prav. system .dle meho chybi motiv

(zaneta, 24. 7. 2012 6:44)