Jdi na obsah Jdi na menu
 


Manželé Stodolovi

Manželé Stodolovi

 

Jedním z nejotřesnějších případů z poledních let je případ sériových vražd, které spáchali manželé Stodolovi. 
30.červenec 2010

Katastrofou zde není jen brutální, bezohledný a ziskuchtivý způsob vražd starých a bezbranných lidí, ale i trestuhodná nedbalost policie.

Aféra, která se po zatčení a usvědčení vrahů v jejích řadách rozpoutala stále existenci celého kutnohorského vedení policie. Bylo prokázáno, že několika vraždám mohlo být zabráněno, kdyby vyšetřovatelé nepostupovali liknavě a několik případů neuzavřeli jako sebevraždy. Mnohé staré případy sebevražd bylo nutno znovu otevřít a zkoumat jejich souvislost s prokázanými sériovými vraždami.

Manželé Stodolovi si vyhlíželi osamělé staré lidi, které ze zištných důvodů nejen vraždili, ale zvlášť brutálně i  mučili, aby prozradili, kde mají ukryty peníze. Byli podezřelí celkem z jedenácti vražd a několika dalších trestných činů, které spáchali během pouhých dvou let.
Ani u soudu neprojevili dostatečnou lítost a neotřádala jimi ani přítomnost pozůstalých obětí. I když se v vraždám přiznali, vinu svalovali jeden na druhého a pokoušeli se každý pro sebe získat nižší trest.

Důkazem u soudu byla nejen jejich přiznání, ale rozbory DNA a celá řada dalších přímých i nepřímých důkazů. Soud přihlédl nejen k neobyčenému hyenizmu a brutalitě obou obžalovaných, ale i psychiatrickým posudkům, které jednoznačně vylučovaly jejich možnou nápravu. Oba byli odsouzeni na doživotí.

Dana Stodolová se tak stala teprve druhou ženou naší novodobé historie, která byla odsouzena k tak vysokému trestu. Prokázalo se však, že byla spíše iniciátorkou a jednu vraždu spáchala dokonce samostatně.

Případ je varující nejen pro veřejnost, která by se měla zbavit lhostejnosti ke svému okolí a věnovat větší pozornost zvláště seniorům, ale také pro policii, kam může vést nedbalost a liknavý přístup k plnění povinností. V tomto případě stál několik zmařených životů.

zdroj

Stodola očividně zešedivěl

zato jeho manželka kdyz bruneta (viz níže) zblonďatela (viz víše)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář