Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zavraždila své 4 dětí - Proč?

V Širokém Dole na Svitavsku nalezeny čtyři mrtvé děti

Široký Důl (Svitavsko) - V obci Široký Důl na Svitavsku byly dnes nalezeny čtyři mrtvé děti. ČTK to potvrdil ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda. Nejdříve prý byla nalezena tři těla, později čtvrté. Matka, která je podle serveru Novinky.cz z činu údajně podezřelá, se pokusila o sebevraždu a má mnohočetná poranění.

Podle Svobody záchranáři na místo vyjížděli po poledni na výzvu policie. Původně předpokládali převoz ženy do Brna, nakonec se osádka vrtulníku rozhodla pro převoz do hradecké fakultní nemocnice.

Lékařský náměstek ředitele Fakultní nemocnice v Hradci Králové Zdeněk Tušl ČTK řekl, že žena je již mimo ohrožení života. "Stav vypadá nadějně, byla odpojena od přístrojů, reaguje na dotazy, ale ještě nemluví," uvedl Tušl. Odpoledne byl její zdravotní stav kritický, měla řezné rány, údajně se pokusila oběsit a poté spadla z pětimetrové výšky.

Dům (vpravo) v obci Široký Důl na Svitavsku, kde byla 2. září nalezena těla čtyř mrtvých dětí.

Podle Svobody údajně celou tragédii oznámil na policii v Poličce druh matky. "Původní informace byla, že je tam pořezaná matka a dítě v ohrožení života. Ta situace se později změnila a byly nahlášeny tři mrtvé děti. Podle posledních informací jsou tam čtyři mrtvé děti a matka je převážena v kritickém stavu," řekl Svoboda. Podobnou tragédii v kraji podle svých slov nepamatuje.

Podle starosty obce Václava Vopařila měla žena tři děti z předchozího vztahu a nejmladší miminko se současným druhem. Rodina se do vsi přistěhovala teprve začátkem tohoto týdne.

Mluvčí krajské policie Eva Maturová ČTK sdělila, že na místo jel soudní lékař a celý případ převzala pardubická krajská policejní správa. Již dříve policie uvedla, že k případu později vydá tiskové prohlášení.

Příčina smrti dětí zatím zůstává neznámá. "Případ je zatím na počátku, ohledání místa probíhá. V tuto chvíli se dá počítat s jakoukoliv verzí," řekla Maturová. Zpráva o nálezu těl byla ohlášena krátce před polednem. Policie nechtěla ani upřesnit místo, kde se mrtvé děti nacházely.

Server Novinky.cz uvedl, že podle dostupných informací šlo o sourozence, dva chlapce a dvě dívky. Těla ležela v bytě v tratolišti krve. Podle serveru bylo v bytě nejdříve nalezeno mrtvé desetileté dítě, později i sourozenci ve věku osm let a dva měsíce. "Na všech (třech) tělech jsou řezné rány a rýhy po škrcení na krku," uvedl server.

Poslední případ hromadné vraždy se v regionu východních Čech stal v roce 1993 v Plotištích u Hradce Králové. Tehdy čtyřiačtyřicetiletý Pavel Peca tam sekerou brutálně usmrtil svou bývalou ženu a dvě dcery.


Dodatek

Výběr případů vícenásobné násilné smrti dětí:

Prosinec 1986 - V Předměřicích nad Labem na Královéhradecku ubodal muž svoji manželku, její tři děti a svou dceru. Byl odsouzen k trestu smrti a 2. února 1989 byl popraven. Šlo o poslední vykonaný trest smrti v zemi.

Listopad 2001 - U polní cesty v katastru obce Brankovice na Vyškovsku byli ve spacích pytlích nalezeni mrtví desetiletý chlapec a jeho o dva roky starší sestra. Podle policie byl vrahem obou dětí jejich belgický švagr, jenž byl nalezen mrtev už v srpnu téhož roku.

Březen 2007 - Sedmadvacetiletá žena z Ústí nad Labem udusila své dvě malé děti - roční holčičku a tříletého chlapce. Podle médií zjistili znalci z oboru psychiatrie, že žena trpěla těžkou duševní poruchou a policie její stíhání zastavila. Soud ženu poslal do psychiatrické léčebny k dlouhodobé ochranné léčbě.

Květen 2009 - Mladá žena z Hodonínska zřejmě ubodala svoje dvě děti ve věku dvou a šesti let, načež se neúspěšně pokusila o sebevraždu. Státní zastupitelství později stíhání pravděpodobné pachatelky zastavilo pro její nepříčetnost. Podle posudků byly v době činu její rozpoznávací a ovládací schopnosti zcela potlačené.

Červen 2010 - V jednom z hotelů na Chebsku zastřelil německý občan své dva syny ve věku pět a sedm let. Už předtím zavraždil ve svém domě v bavorském Himmelstadtu i svou manželku a nakonec spáchal sebevraždu.

2. září 2011 - V obci Široký Důl na Svitavsku byla nalezena těla čtyř mrtvých dětí. Jejich matka byla nalezena v kritickém stavu, pokusila se o sebevraždu.

 

zdroj

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zvířata

(Kuťas, 4. 9. 2015 21:09)

tak se chovají zvířata,nic na světě nemůže zlehčit nebo ospravedlnit vraždu dítěte

Re: Zvířata

(Blanka, 8. 7. 2016 16:55)

Právě že takhle se chovají JENOM lidi, zvířata nikdy.