Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kauza Orlík - Těla byla narvána do sudů!

Kauza Orlík

Vůdce gangu - Ludvík Černý

 

"Pokaždé, když se zamyslím nad svou šílenou situací, uvědomím si, jak důležité je mít okolo sebe ty, kteří mi nepřestali věřit a stále mě drží při naději... Jinak bych se z toho musel asi doopravdy zbláznit !"

Ludvík Černý

Orlický případ je bezpochyby jedním z nejzávažnějších v dějinách naší kriminalistiky. Není proto divu, jakým způsobem byla v souvislosti s touto causou prezentována i moje osoba, neboť již počet obětí a způsob jejich likvidace musel v lidech vyvolat opravdu děsivé pocity...

Pokud však dostávám příležitost ukázat svůj příběh ze svého pohledu, byl bych nesmírně rád, kdyby se čtenáři těchto stránek dokázali alespoň na chvíli od mé démonizace v médiích odpoutat a zkusili vše vnímat očima člověka, který se již dvanáct let snaží tvrdit: "Nejsem vrah ! Vězní mne neprávem !"

Veliký dík tedy Kláruše i Dracuele, dvěma jedinečným mladým dámám, které mi svým projektem umožňují odhalit zákulisí případu... Skutečné dějství v tzv. orlické kauze... Pravdu o Ludvíku Černém...

Kdybych měl stručně shrnout své pocity, vyjádřil bych se asi podobně, jak jsem odpověděl jednomu našemu týdeníku, v souvislosti se ztvárněním mé postavy ve filmu Sametoví vrazi: "Představte si, že vás jednoho dne vytrhnou z vašeho, poměrně klidného, spořádaného života, bez jakýchkoliv objektivních důkazů vás obviní z něčeho, co jste neudělali, po celou dobu vás stejným neprávem vláčí tou největší mediální špínou, čímž s vámi trpí i všichni vaši blízcí, soud vás pak přes vaši nevinu pošle na zbytek života do těch nejtěžších podmínek našeho vězeňství a když už jste na úplném dně a myslíte si, že vám snad víc ublížit nemůžou, vznikne nějaký zcestný příběh, v němž vám k roli chladnokrevného a psychicky narušeného zabijáka, převrátí i skutečnou sexuální orientaci..."

Říkáte si, že to snad ani není možné ? Pokusím se vám tedy uvedené přiblížit fakty...

Možná málokdo ví, že když mě v roce 1995 zatkli, měl jsem prakticky čistý trestní rejstřík, poměrně slušnou práci ve společnosti Mercedes - Benz, šťastné manželství, právě se nám narodil syn... Prostě si dovoluji tvrdit, že jsem spořádaným životem opravdu žil !

Je sice fakt, že jsem se s těmi, kteří jak se později ukázalo, měli s tzv. orlickými vraždami co do činění, skutečně stýkal, nicméně s pácháním jejich trestné činnosti jsem neměl nic společného a veškerá obvinění, která proti mně byla v této souvislosti vznesena, plavala vždy jen na vodě... doslova !

Jak vám ukáže následující dokumentace, všechna má obvinění byla téměř výlučně podložena jen výpověďmi Karla Kopáče a Vladimíra Kuny... Osob, o jejichž věrohodnosti se dalo od počátku vyšetřování víc než jen pochybovat ! Ať už kvůli četným rozporům v jednotlivých výpovědích, či zaujatosti vůči mé osobě, se kterou se ani jeden ze jmenovaných nijak netajil...

Za nejkurioznější obvinění lze bezpochyby považovat to počáteční, ze dne 17.7. 1995, jež mi bylo sděleno v souvislosti s nálezem prvních, tehdy ještě neidentifikovatelných lidských ostatků v orlické nádrži... Toto obvinění bylo dokonce podloženo jen tvrzením jistého policejního informátora... Tedy způsobem, který neměl už vůbec žádnou právní váhu ! Obvinění mělo dokonce tolik nedostatků, že jej musel státní zástupce asi po měsíci mého trestního stíhání zcela zrušit ! Nikdo už se pak ale nepozastavil nad tím, že bylo na jeho základě prakticky nesprávné i mé vzetí do vazby !

zdroj

Sudy ve ktrerých byly kusy těl

 

Ludvík Černý byl odsouzen a doživotí, trest si odpyková ve Valdicích. Jak jsem zmínil, tak Karel Kopáč dostal 21 let, ale ve vězení se oběsil. Vladimír Kuna byl odsouzen na 25 let. Petr Chodounský byl odsouzen na 14 let. A Marie Meierová dostala 10 let.

 

Film

Tato kauza sloužila jako námět pro film Sametoví vrazi (2005), který režíroval Jiří Svoboda. Ve filmu si zahrál Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Richard Krajčo, Alice Bendová. Doživotně odsouzený vězeň Jiří Kajínek, však v Černém nevidí tak velkou zrůdu, jak byl ztvárněn v tomto filmu.

 

DOKUMENT

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ludek

(Brakadadabra, 9. 9. 2016 23:34)

Cetl jsem, ze Ludvu prevezli do Horniho Slavkova, a ze se "pripravuje na podminecne propusteni". Mel by mit zmenene jmeno na "Ludvik Zamecnik". Vic nevim.

Re: Ludek

(P, 14. 1. 2017 2:22)

Asi před třemi lety mi to, že ho snad propustí, říkala jeho maminka. Ale zatím o tom nikde ani řádka. Fakt myslíte, že je dobře tu zveřejňovat změněné jméno, i kdyby to byla pravda?

Co?

(Golem, 14. 7. 2015 9:12)

co to je za sračky