Jdi na obsah Jdi na menu
 


John Gotti - Proč církev nesloužila měí na pohřbu?

15. 9. 2011

John Gotti

 

 

John Joseph Gotti, Jr. (27. října 1940 - 10.6.2002) byl americký gangster, který se stal šéfem  rodiny Gambino  v New Yorku . Gotti vyrostl v bídě. On a jeho bratři se obrátil k životu zločinu v raném věku.

  FBI obvinila členy rodiny Gotti z prodeje narkotik, Gotti využil rostoucího nesouhlasu k vedení zločinu rodiny. Gotti organizoval vraždu Castellano v prosinci 1985 a převzal rodinnou krátce potom. Tu opustil Gotti jako šéf nejsilnější zločinecké rodiny v Americe, který vydělal stovky milionů dolarů ročně z konstrukce, únosů, půjče s vysokými úroky, hazardních her, vydírání a další trestné činnosti. Gotti byl nejsilnější zločinecký šéf za jeho éry, a stal se široce známý pro jeho otevřenou osobnost a okázalý styl, který nakonec vedl i k jeho pádu. Zatímco jeho vrstevníci by šla z cesty  pozornosti, zejména ze strany médií, byl Gotti známý jako "The Don Dapper" pro své drahé oblečení a osobnost. kterou rád ukazoval  před televizní kamery. Později dostal přezdívku " Teflonový Don ", protože několik pokusů o jeho odsouzení za trestné činy v roce 1980 vyústila ve zproštění obžaloby.

Zadržení Gotiiho je jedním z největších úspěchů FBI. V roce 1991 Gravano souhlasil, že podá důkazi proti Gottiho rodíně. Gotti byl v roce 1992 odsouzen za 5 vražd, spiknutí za účelem spáchání vraždy, maření spravedlnosti , ilegální hazard, vydírání a daňové úniky.

Gotti umřel na rakovinu hrdla dne 10. června 2002 ve vězení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář