Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gary Leon Ridgway

30. 8. 2011

Gary Leon Ridgway

 

Čtyřiapadesátiletý Američan Gary Leon Ridgway má přezdívku vrah od Zelené řeky, kterou si vysloužil podle řeky. Ridgway, který se živil tím, že jezdil s náklaďáky, současně přislíbil, že poskytne informace, které pomohou k nalezení pozůstatků obětí. Zatím není známo místo, kde se nacházejí těla čtyř žen, které zavraždil. Potvrdil to státní zástupce Norm Maleng. Přestože tato dohoda pobouřila některé pozůstalé obětí i část americké veřejnosti, neboť by se mohla stát precedentem, a sérioví vrazi by tak mohli uniknout trestu. Státní zástupce Norm Maleng uvedl: "Gary Ridgway necítí žádnou lítost a nezaslouží si žít. Slitování, které přináší dnešní rozhodnutí soudu, není určeno Ridwayovi, ale rodinám, které strádaly, a celé společnosti."
Přiznání přečetl před soudem státní zástupce Jeff Baird, mnozí z pozůstalých plakali, když ho slyšeli. Ridgway v něm uvedl, že se soustředil na prostitutky, "protože jsem si myslel, že těch mohu zabít kolik chci, aniž bych byl chycen. Vybíral jsem si je také proto, že je snadné je naložit, aniž by si vás někdo všiml. Věděl jsem, že nebudou hned nahlášeny jako zmizelé a možná nebudou jako zmizelé nahlášeny nikdy." K výběru obětí ještě dodal: "Nenávidím většinu prostitutek, protože jim nechci platit za sex." Přiznal také, že se s ženami setkával kvůli tomu, aby je zabil. "Ve většině případů jsem ani neznal jména žen, které jsem zabil. Nepamatuji si dobře ani jejich tváře. Většinou jsem je zabil při prvním setkání. Zabil jsem tolik žen, že bylo těžké si všechny ostře vybavit." Ridgway doznal, že těla žen pohřbíval poblíž jasných orientačních bodů, často několik na jedno místo, aby si lépe zapamatoval, kde leží. "Dělal jsem to, protože jsem chtěl mít stopy po všech ženách, které jsem zabil. Bavilo mě jezdit mezi jednotlivými místy a myslet na ženy, které jsem tam uložil."
Ridgeyova vražedná série začala v roce 1982. První oběti byly nalezeny na březích Zelené řeky jižně od Seattle. Další pak pohřbil v roklinách a na březích řek na severozápadě USA poblíž pacifického pobřeží, ale také nedaleko letišť a dálnic. Vyšetřovatelé mu připisují 49 vražd, o šesti však do jeho přiznání nevěděli. Ridgway zabíjel především prostitutky a ženy na útěku, většinu zavraždil v osmdesátých letech, ale dvě také v letech devadesátých. Byl vzat do vazby v roce 2001. Dlouho nespolupracoval, letos v létě však promluvil. Navedl vyšetřovatele na tři místa, kde ležely jeho oběti. Příští rok v červenci by měl stanout před soudem za vraždu sedmi žen, u nichž test DNA potvrdil, že s nimi byl v kontaktu. zdroj
Oběti
 
Carol Christensen
 
 

Cynthia Hinds

 

Marcia Chapman

 

Opal Mills


To jsou těla žen, která nebyla doposud nalezena a teď oběti, které nalezeny byly:

 

zdroj fotografii: http://www.pasarmiedo.com/gary_leon_ridgway.php

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář